21CafeGame-logo درحال بارگذاری
چرا بردگیم بازی کنیم؟

چرا بردگیم بازی کنیم؟

در این مقاله به بررسی مزایا و فواید انجام بازی های رومیزی پرداخته و نظرات و تجربیات خودم و دیگران را به شکل عامیانه با شما به اشتراک می گذاریم.

1. بارها به چشم دیده ایم که...

تیر 01، 1399

مقالات آموزشی

درباره مناسبت

در این مقاله به بررسی مزایا و فواید انجام بازی های رومیزی پرداخته و نظرات و تجربیات خودم و دیگران را به شکل عامیانه با شما به اشتراک می گذاریم.

1. بارها به چشم دیده ایم که با دوستان خود در یک پارک جمع شده ایم و بعد از چند دقیقه سکوتی حکم فرما می شود و سرهایمان در گوشی، تبلت رفته یا حتی در کافه ای جمع شده و این اتفاق تکرار می شود! حتی در خانه و جمع های خانوادگی!

باید قبول کنیم رسانه های اجتماعی ما را از دنیای اطرافمان دور و ارتباطات را محدود کرده، طی سالیان اخیر جامعه جهانی به دنبال حل این مشکل بوده و راهکارهای مختلفی را ارائه داده است. یکی از بهترین راه کارها که نتیجه بخش هم بوده دنیای بازی های رومیزی می باشد، بازی کردن آن سکوت را شکسته و باعث می شود تا معاشرت و گفتگو به جمع شما بازگردد، لحظات شاد و خاطره انگیزی را به یادگار بگذارد.

2. علم، خلاقیت، ذهن

اگر با دنیای بازی های رومیزی آشنا هستید که هیچ، اگر نه باید بدانید بازی های چگونه علم را به بازی گرفته اند، درست متوجه شده اید! بازی های فراوانی هستند که کاملا از روی علوم مختلف از گیاه شناسی تا ریاضیات گرفته تا نجوم و ... برگفته شده اند. بازی ها علاوه بر جنبه تفریحی می تواند جنبه آموزشی برای هر رده سنی داشته باشد و از این ها گذشته باعث افزایش خلاقیت های افراد در امور مختلف زندگی می شود و مهم تر آن که ذهن شما را پیوسته فعال نگاه داشته و تقویت می کند و باعث جلوگیری از بیماری های خاص می شود.

3. بردگیم یا ویدیوگیم؟

به شخصه هیچ وقت به سمت کنسول ها کشیده نشده ام! چرا که آن حس لازم و تجربه شیرین را به من نداده اند. اما در مقابل بردگیم ها باعث ایجاد جمع های چند نفره و حس واقعی انجام یک کار را به شما می دهند. شما به لمس اجزای بازی و رقابت مستقیم با افراد دیگر می شوید، در واقع به صورت فیزیکی به بازی می پردازید. به نظر شما کدام شیرین تر است؟

4. علاقه شخصی و یافتن افرادی مثل خودتان

وقتی به محیط یک دانشگاه و یا یک پارک نگاه می کنید می بینید عموما در جمع های گوناگون افراد با علایق یکسانی دور هم جمع شده اند، در دنیای بازی های رومیزی هم اینگونه است، بازی ها مکانیزم و سبک های متفاوتی دارند و با وارد شدن به این دنیای شیرین می توانید اشخاصی را که روحیات و تفکرات یکسانی با شما دارند را پیدا کنید و دوستان خوبی را به دست آورید.

 

امیدوارم که مطالب بالا مفید بوده و شما را به دنیای بازی های رومیزی نزدیک تر کرده باشد. امیدواریم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید تا با دیدگاه شما عزیزان نیز آشنا شویم.

 

تهیه و تنظیم: آرتا ندیمی

نظرات کاربران ( 0 نظر )

  • ارسال نظر